Notowania

wiadomości
25.04.2013 14:44

Wielka obława na nielegalny hazard

Podziel się
Dodaj komentarz

Obława - nielegalny hazard

Policja zatrzymała 11 osób związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się hazardem. W ciągu ostatnich 24-ech godzin dwa i pół tysiąca policjantów przeszukało na terenie całego kraju ponad 800 lokali gastronomicznych, salonów gier i stacji paliw. Zarekwirowano i zabezpieczono 1194 nielegalnych automatów do gier. Maszyny były specjalnie zmodyfikowane - mówi młodszy aspirant Piotr Pogoda. Zachęcały do wrzucania pieniędzy, które rzekomo miały być inwestowane na giełdzie. Wygrywała co dwudziesta osoba, ale częstotliwość wygranych nie była określona z góry.
Akcja zatrzymania to trzecie uderzenie policji w grupę przestępczą. Dwóm osobom, w tym liderowi Adamowi G., przedstawiono zarzuty prania brudnych pieniędzy. Przestępcy mogli zarobić ok. 150 milionów złotych.
Młodszy aspirant Piotr Pogoda, mówi że to nie koniec postępowania w sprawie nielegalnego hazardu. W dalszym ciągu postępowania policja postara się wyjaśnić czy osoby, u których takie automaty stały miały do czynienia z całym przestępczym procederem.
W akcji brali udział również funkcjonariusze Służby Celnej, którzy przeprowadzili m.in. 245 eksperymentów w postaci rejestracji procesu przebiegu gry na zakwestionowanych automatach.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz