Notowania

porady
24.12.2010 10:00

Wigilia samotnych-porady

Boże Narodzenie to święta bardzo rodzinne. Osoby, które nie mają bliskich, odczuwają wtedy samotność szczególnie dotkliwie. Najtrudniej jest im przetrwać Wigilię.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szefowa Ośrodka Rozwoju Osobowości "Alcha" w Warszawie, Alicja Chlasta radzi, aby nie czekać aż nas ktoś zaprosi, lecz wykazać samemu inicjatywę. "Po prostu samemu urządzić Wigilię i zaprosić inne samotne osoby sąsiadów, przyjaciół czy znajomych, przypomnieć sobie o dalszych członkach rodziny, z którymi straciliśmy kontakt.
Alicja Chlasta powiedziała, że w ubiegłym roku była zmuszona spędzić święta w pojedynkę, i wtedy znalazła jeszcze inny sposób. Bo jak mówi można zorganizować sobie samotny, ale piękny wieczór wigilijny - przygotować tylko dla siebie pyszną kolację, później pojść na spacer, obejrzeć szopki w kościołach,a po powrocie poczytać książkę, która sprezentowaliśmy sobie pod choinkę. To samo zresztą dotyczy całych świąt Bożego Narodzenia.
A jeśli ktoś zdecydowanie woli być w towarzystwi, to może po prostu wprosić się do kogoś - przyjaciół czy znajomych, mówiąc im otwarcie, że ciężko jest spędzać ten świateczny czas w pojedynkę.- radzi Alicja Chlasta

Tagi: porady, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz