Notowania

polska
08.11.2008 13:28

Wilno: W Instytucie Polskim otwarto wystawę "1918 - w drodze do niepodległości "

W Instytucie Polskim w Wilnie, z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, otwarto wystawę "1918 - w drodze do niepodległości. Ostatnie dni wielkiej wojny w Kaliszu - małym mieście w centrum Polski." Ekspozycję przygotowała Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu. Na przykładzie Kalisza wystawa obrazuje jak społeczność polskich miast przeżywała ostatnie tygodnie niewoli i wojny oraz jak była przygotowana do odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawę tworzą pierwsze strony kaliskiego dziennika "Kurier Powszechny", uzupełnione o fotografie z frontu, zdjęcia z wyzwolonych miast, afisze i ulotki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak co roku, z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przedstawiciele ambasady polskiej i Związku Polaków na Litwie złożyli kwiaty przy Mauzolem Matki i Serca Syna na Rossie.

Natomiast w wileńskim kościele świętego Rafała została odsłonięta tablica katyńska, upamiętniająca ofiary zbrodni sowieckiej. Podczas uroczystości rodziny pięciu pomordowanych oficerów odebrały awanse ich bliskich na wyższe stopnie.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz