Wioślarstwo - MŚ - Jarosław Godek i Wojciech Gutorski w finale

0

wioślarstwo - mistrzostwa świata - Chungju - półfinał - Jarosław Godek - Wojciech Gutorski

Dwójka bez sternika Jarosław Godek i Wojciech Gutorski awansowali do finału wioślarskich mistrzostw świata, które odbywają się w Chungju (Korea Połudiowa).
Polacy przepłynęli dwa kilometry w 6.22,09 s. i wygrali swój bieg półfinałowy. Drugie miejsce zajęli Włosi (6.22,73 s.), a trzecie - Hiszpanie (6.24,16 s.).
Do finału A nie udało się awansować Arturowi Mikołajczewskiemu i Miłoszowi Jankowskiemu w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Polacy zajęli czwarte miejsce minimalnie ustępując Grekom. Wygrała osada szwajcarska przed włoską.
W finale B dwójek podwójnych wagi lekkiej kobiet wystartują Weronika Deresz i Katarzyna Wełna. Polki zajęły w swoim biegu półfinałowym szóste miejsce.