Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
12.07.2010 06:38

Witold Graboś kandydatem SLD do KRRiT?

Był on już wiceprzewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*To tylko nieoficjalna informacja. Rzecznik SLD Tomasz Kalita potwierdza tylko, że kandydat jest merytoryczny i zdystansowany od polityki. *

Na początku przyszłego tygodnia, SLD ma oficjalnie przedstawić swojego kandydata do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Kalita powiedział, że będzie to fachowiec i osoba, którą w przeciwieństwie do nominowanych przez prezydenta-elekta, będzie cechować dystans do środowisk politycznych.

[

Waniek: PO weźmie odwet w mediach publicznych ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/waniek;po;wezmie;odwet;w;mediach;publicznych,98,0,642402.html )
Tomasz Kalita zwrócił uwagę, że Sojusz oczekiwał, że w nowej Krajowej Radzie znajdą się osoby apolityczne, wyłonione z grona twórców, a tymczasem pierwsze nominacje wskazują, że trafiły do niej osoby znające się na mediach, ale związane z konkretną opcją polityczną.

Rzecznik SLD dodał, że kandydat Sojuszu będzie osobą _ bardzo merytoryczną, zdystansowaną do polityki. _

Bronisław Komorowski powołał w ubiegłym tygodniu do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka i Krzysztofa Lufta. Decyzję Komorowski podjął, kiedy wykonywał jeszcze obowiązki prezydenta. Dwóch członków KRRiTV powołuje prezydent, dwóch Sejm, a jednego Senat.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: sld, kalita, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz