Notowania

wiadomości
17.10.2013 17:06

Wizyta Abbasa w Watykanie

Podziel się
Dodaj komentarz

Przywódca Autonomii Palestyńskiej, który złożył dziś wizytę w Watykanie, zaprosił papieża do Ziemi Świętej. Porozumienie pokojowe z Izraelem Mahmud Abbas chciałby podpisać wiecznym piórem otrzymanym od Franciszka.
Serdeczne rozmowy - jak czytamy w oficjalnym komunikacie - dotyczyły sytuacji na Bliskim Wschodzie, a zwłaszcza wznowienia rokowań pomiędzy Izraelczykami i Palestyńczykami. Wyrażono nadzieję, że doprowadzą one do znalezienia sprawiedliwego i trwałego rozwiązania konfliktu, którego kres okazuje się coraz bardziej niezbędny i nie cierpiący zwłoki. Obu stronom życzono więc podjęcia śmiałych decyzji na rzecz pokoju, w czym musi im pomóc wspólnota międzynarodowa.
Wyrażono jednocześnie poważne zaniepokojenie sytuacją w Syrii, gdzie logikę przemocy powinna zastąpić logika dialogu i pojednania. Franciszek podarował gościowi wieczne pióro w kształcie jednej z kolumn baldachimu nad ołtarzem w Bazylice Watykańskiej. Mahmud Abbas wyraził nadzieję, że podpisze nim układ pokojowy z Izraelem. "Oby jak najszybciej" - powiedział papież.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz