Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wlk. Bryt-kryzys zaufania do kapitalizmu

0
Podziel się:

3-tygodniowa okupacja placu przed katedrą św.Pawła w Londynie pobudziła debatę nad naturą kryzysu, odpowiedzialnością korporacyjną i indywidualną. Początkowo ignorowani przez polityków, duchownych i kapitalistów, uczestnicy protestu zmusili ich do głębokiego namysłu nad współczesnym kapitalizmem.

Głos w sprawie obozowiska zabrał lider opozycyjnej Partii Pracy, Ed Miliband: "Świat polityki musi uznać, że chociaż tym razem protestujących przed katedrą jest kilkuset, to jednak miliony ludzi myślią: może ja bym tak nie protestował, ale są kwestie, o których trzeba mówić."
Po wewnętrznych rozterkach, Kościół Anglikański przyznał demonstrantom prawo do protestu na swoim terenie. Ksiądz doktor Giles Fraser, który ustąpił z kapituły katedry św. Pawła, mówił w regularnej audycji religijnej BBC "Myśl na Dziś": "Katedra św.Pawła zbudowana jest na głębokim uskoku tektonicznym. Z jednej strony leży w kotłowni nowoczesnego kapitalizmu, a z drugiej proklamuje teologię, która ma sporo ostrych rzeczy do powiedzenia o pieniądzach i bogactwie."
Kościół Anglii powołał już w tym celu grupę roboczą, na której czele stanął bankier i głosiciel etyki chrześcijańskiej w biznesie, Ken Costa, który powiedział niedawno o przyczynach kryzysu finansowego:
"Są one strukturalne i trwałe. Są wśród nich zmiany w postawach społecznych wobec władz i odpowiedzialności, złożoność systemów zarządzania i kryzys wartości, zwłaszcza w odniesieniu do firm".

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)