Notowania

zima
03.12.2010 17:32

Wlk.Bryt.-zima-sytuacja

Na Wyspach Brytyjskich trwa atak zimy. Służby drogowe walczą ze śniegiem, ale koleje dały za wygraną. Podobnie szkoły i wiele instytucji, bo ich pracownicy nie mogą albo nie mają odwagi dojechać do pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tegoroczna wczesna zima jest jeszcze ostrzejsza niż zeszłoroczna. W Szkocji padł wczoraj rekord mrozu - minus 21 stopni.
W różnych częściach kraju zamknięto 7 tysięcy szkół; 20% wszystkich zatrudnionych nie dotarło do pracy. Z trudem funkcjonuje pogotowie. Do bardziej odległych miejscowości nie docierały dostawy żywności.
Zawiodły przygotowania do zimy na kolejach. Wczoraj nie kursował co czwarty pociąg. Nawet w Londynie przez dwie noce dziesiątki pasażerów koczowały w nieogrzewanych wagonach na dworcach, nie wiedząc, co ich czeka.
Posypywanie głównych szos przebiega sprawniej niż minionej zimy. Brakuje jednak pługów i wiele dróg tonie w śniegu - nawet odcinki autostrad. Udało się natomiast odśnieżyć pas startowy na nieczynnym przez 2 dni lotnisku Gatwick, na którym dziś przed południem wznowiono loty.

Tagi: zima, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz