Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wlk. Brytania- Libia - Cameron - konsultacje

0
Podziel się

Brytyjski premier prowadzi telefoniczne konsultacje z liderami innych państw w sprawie Libii. Rozmowy dotyczą sankcji wymierzonych w reżim Muammara Kaddafiego. .

bEhFFyuZ

David Cameron rozmawiał już z kanclerz NiemiecAngelą Merkel, włoskim premierem Silvio Berlusconim i tureckim - Recepem Erdoganem o skoordynowanych krokach, jakie należałoby podjąć pod egidą ONZ i UniiEuropejskiej. Rzecznik Davida Camerona powiedział, że wszyscy zgadzają się co do tego, że "postępowanie libijskiego reżimu jest nie do przyjęcia, a brutalność i zastraszanie nie będą tolerowane".
Wielka Brytania już zapowiedziała zamrożenie kont Kaddafiego w brytyjskich bankach i zajęcie jego nieruchomości, w tym rezydencji w Londynie o wartości około 10 milionów funtów. Brytyjskie MSZ podało, że w jego ocenie pułkownik Kaddafi ulokował w Londynie większość swoich wielomiliardowych oszczędności.
Sankcje i zamrożenie rachunków to jednak mniej niż oczekują libijscy opozycjoniści w Londynie. Postulują oni co najmniej wprowadzenie strefy zakazu lotów, jak nad Irakiem po Pierwszej Wojnie nad Zatoką Perską. Jak się wydaje, jest to jednak mało prawdopodobne, dopóki z terenów Libii pod kontrolą pułkownika Kaddafiego nie ewakuowano wszystkich obywateli państw zachodnich. Pilne apele premiera Camerona do Brytyjczyków, aby jak najszybciej wyjechali, wydają się jednak wskazywać, że być może myśli o takich krokach.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEhFFyvC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)