Notowania

wiadomości
04.06.2012 19:57

Wlk. Brytania -książę Filip w szpitalu

Małżonek królowej Elżbiety II książę Filip trafił do szpitala, gdzie spędzi resztę jej brylantowego jubileuszu. Rzecznik Pałacu Buckingham powiedział, że choroba księcia może potrwać kilka dni.

Podziel się
Dodaj komentarz

90-letni książę przez 3 godziny towarzyszył 86-letniej Elżbiecie II na pokładzie królewskiej barki, odbierając wczoraj wraz z nią paradę tysiąca jednostek na Tamizie. Przedwczoraj był wraz z królową na wyścigach konnych w Epsom. Oba dni były chłodne i wietrzne, a wczoraj zacinał również deszcz i zapewne z tego powodu książę Filip trafił do szpitala z diagnozą zapalenia pęcherza. Już w zeszłym roku w jednym z wywiadów książę Edynburga przyznał, że zaczyna odczuwać wiek i nosi się z zamiarem zrzeczenia się części swych oficjalnych funkcji. W grudniu musiał się poddać zabiegowi odblokowania tętnicy serca i spędził święta i nowy rok w szpitalu.
Książę Filip planował pojawić się u boku królowej na dzisiejszym koncercie przed Pałacem Buckingham i jutro na nabożeństwie dziękczynnym w katedrze św. Pawła oraz uroczystym bankiecie w Wielkiej Hali parlamentu w Westminsterze.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz