Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2008
08.06.2008 15:47

Wlk.Brytania: specjalny numer ,,The Sun" skierowany do Polaków z okazji Euro 2008

Anglii nie udało się zakwalifikować do Euro 2008 i zainteresowanie turniejem w tym kraju jest niewielkie. Jednak przed meczem Polska-Niemcy największy brytyjski dziennik, "The Sun" wydał specjalny numer skierowany do Polaków mieszkających na Wyspach i zredagowany w całości po polsku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Komentator sportowy "Suna", były trener reprezentacji Anglii Terry Venables uważa, że z Grupy B wyjdą Niemcy i Chorwacja, a Polskę i Austrię spisuje bezapelacyjnie na straty. Venables przewiduje wręcz, że Niemcy zdobędą mistrzostwo Europy, choć nie są najbardziej błyskotliwą drużyną. "Sun" donosi, że Niemcom kibicować będzie też była gwiazda angielskiego futbolu, 66-letni napastnik Geoff Hurst, który w 1966 roku zdobył trzy bramki, zapewniając Anglii zwycięstwo nad Niemcami w finale Pucharu Świata. Również brytyjscy bukmacherzy oceniają szanse udziału Niemców w finale Euro 2008 jako najwyższe, obstawiając 8:1, że zagrają w finale z Hiszpanami i 10:1, że z Włochami.

O obu drużynach informuje też obszernie redakcja sportowa BBC. Na swojej stronie sportowej w internecie BBC przytacza nieubłagane fakty z historii - Polakom jeszcze nigdy nie udało się pokonać Niemców - 11 porażek i tylko 4 remisy, ostatni raz aż w 1978 roku. BBC zauważa jednak, że Ebi Smolarek prowadzi w tabeli strzelców Euro 2008 z 9 bramkami zdobytymi w eliminacjach. Odnotowano też złozoność polsko-niemieckich relacji, przypominając że w reprezentacji Niemiec grają urodzeni w Polsce Mirosław Klose, Łukasz Podolski i Piotr Trochowski.

Tagi: euro 2008, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz