Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy - kłopoty młodzieży z alkoholem

0
Podziel się

Młodzież we Włoszech ma coraz poważniejsze problemy z alkoholem - tak wynika z raportu przygotowanego dla parlamentu przez tamtejsze ministerstwo zdrowia. Chłopcy i dziewczęta na Półwyspie Apenińskim sięgają po pierwszy kieliszek już w 12. roku życia - dwa lata wcześniej niż ich rówieśnicy w innych krajach Unii Europejskiej.

bEhangad

Problem z alkoholem ma 9 milionów Włochów. Co dziesiąty z nich nie skończył 30 lat. Jedna trzecia pijących co najmniej raz w tygodniu upija się do nieprzytomności. Przodują w tym ludzie młodzi.

Największy niepokój ministerstwa zdrowia budzi pijaństwo wśród nastolatków. "To nasza największa słabość" - przyznał szef resortu Ferruccio Fazio, apelując o bezzwłoczne podjęcie działań, które by temu przeciwdziałały. Nie będzie to łatwe: producenci napojów alkoholowych wydają co roku na ich reklamę 169 milionów euro, podczas gdy na kampanię antyalkoholową przeznaczono z budżetu tylko milion.

Włosi, do niedawna dumni z silnie zakorzenionej "kultury picia", coraz częściej przekonują się, że jest ona tylko legendą...

bEhangaG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)