Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.02.2011 18:23

Włochy - kontrowersyjne święto

Po długotrwałych i gwałtownych polemikach rząd włoski zdecydował , że 17 marca tego roku będzie dniem wolnym od pracy. W tym dniu przypada 150. rocznica pierwszego posiedzenia parlamentu zjednoczonych Włoch.

Podziel się
Dodaj komentarz

O decyzji rządu poinformował szef resortu obrony Ignazio La Russa, który powiedział, że . wydany został dekret z mocą ustawy i 17. marca jest świętem narodowym. Podkreślił, że dotyczy to bieżącego roku.
Minister La Russa, przyznał, że przeciwko tej decyzji głosowali trzej członkowie rządu reprezentujący separatystyczną Ligę Północną. Nie ukrywali oni od dawna ideowej niechęci do zjednoczenia Włoch i obchodów jego rocznicy. Dziś jeden z nich, minister do spraw uproszczenia legislacji Roberto Calderoli, uciekł się jednak do argumentu natury ekonomicznej. Nazywając wolny dzień "niezgodnym z konstytucją szaleństwem", oświadczył, że Włoch nie stać na to w momencie poważnego kryzysu gospodarczego. Jak wcześniej oszacowało zrzeszenie przedsiębiorców, straty samego przemysłu wyniosą z tego powodu co najmniej cztery miliardy euro.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz