Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy - skanery ciała na lotniskach

0
Podziel się

Mimo braku porozumienia na forum Unii Europejskiej, Włochy są zdecydowane zainstalować u siebie skanery ciała. Już w połowie lutego pojawią się one w portach lotniczych Rzymu, Mediolanu i Wenecji, przez które każdego roku przewija się łącznie ponad 60 milionów pasażerów.

bEghSZQl

Na nieoficjalnym szczycie w Toledo włoski minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni nie przekonał swoich unijnych kolegów do szybkiego zainstalowania skanerów. Większość chciałaby przedtem mieć pewność, że nie szkodzą one zdrowiu pasażerów i nie naruszają ich prywatności. Włochy nie zamierzają na to czekać i są skłonne w najbliższym czasie kupić 15 skanerów ciała, które od połowy przyszłego miesiąca zostaną zainstalowane na rzymskim lotnisku Fiumicino, mediolańskiej Malpensie i "Marco Polo" w Wenecji.

Jeśli sprawdzą się, kupimy następne - powiedział szef resortu spraw wewnętrznych. Na pytanie opozycji, skąd ten pośpiech, Maroni odpowiedział, że lepiej zapobiegać atakom terrorystycznym, niż mieć na pokładzie każdego samolotu policjanta.

bEghSZQO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)