Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Aresztowano podejrzanych o przygotowywanie zamachu na G8

0
Podziel się

Na wniosek rzymskiej prokuratury zatrzymano we Włoszech pięć osób podejrzanych o przygotowywanie zamachu na szczyt G8, który w lipcu odbędzie się w mieście L'Aquila w Abruzji. Aresztowanym postawiono m. in. zarzut podjęcia próby odrodzenia organizacji terrorystycznej czerwone brygady.

bEgfbdkR

Do takiego wniosku prowadzący śledztwo doszli również dlatego, że jeden z zatrzymanych należał w latach 80. do grupy zbliżonej do czerwonych brygad, a dwóch innych zaś to synowie jednego z założycieli tej terrorystycznej organizacji. Decyzję o ich aresztowaniu podjęto po dwóch latach śledztwa, które utwierdziło rzymską prokuraturę w przekonaniu, że tegoroczny szczyt G8 we Włoszech wzbudzi zainteresowanie najaktywniejszych grup antyglobalistów.

Spotkanie przywódców siedmiu potęg gospodarczy świata oraz Rosji miało się początkowo odbyć na Sardynii. Po kwietniowym trzęsieniu ziemi w regionie Abruzji premier Silvio Berlusconi postanowił przenieść szczyt do jego stolicy, w nadziei, czego nie ukrywał, że kontestatorzy trzymać się będą z daleka od terenów dotkniętych kataklizmem.

bEgfbdlu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)