Notowania

włochy
14.11.2008 16:52

Włochy: Skażona woda w Neapolu i okolicach

Pamiątką po kryzysie śmieci w Neapolu i okolicach jest skażona woda w kranach. Wykryli to jednak nie Włosi, lecz Amerykanie, którzy mają w tamtych stronach swoje bazy. Mają oni w tej chwili doskonały pretekst, aby opuścić domy, które, jak się okazało, wynajmuje im mafia.

Podziel się
Dodaj komentarz

W mieszkaniach jedenastu rodzin amerykańskich żołnierzy z kranu płynie woda silnie skażona rozpuszczalnikami. Amerykanie podejrzewali, że na dzikie wysypiska śmieci, kontrolowane przez miejscową mafię "camorrę", trafiają także odpadki przemysłowe. Przeprowadzono dokładne badania i okazało się, że w trzech ujęciach woda jest wyraźnie skażona.

Zagrożone rodziny przekwaterowano do koszar w Gricignano. Przypuszcza się, że amerykańskie dowództwo skorzysta z tej okazji, aby mieszkania zmieniło także 1500 pozostałych rodzin. Kilkanaście dni temu okazało się bowiem, że są one lokatorami camorry.

Dowódca amerykańskich sił we Włoszech admirał Mark Fitzgerald pisał już w tej sprawie do władz centralnych, prosząc o ochronę swego personelu przed światem przestępczym. Nie wiedział wtedy jeszcze o zagrożeniu chemicznym.

Tagi: włochy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz