Notowania

żołnierze
08.05.2010 19:29

Włoscy żołnierze w San Marino

Podziel się
Dodaj komentarz
   O mało nie doszło dziś do incydentu dyplomatycznego pomiędzy Włochami i San Marino, kiedy pięć włoskich pojazdów wojskowych wjechało na obszar najstarszej republiki świata. Jak się szybko okazało, nie była to inwazja, włoscy żołnierze spieszyli się na strzelnicę i wybrali drogę na skróty.
   W pojazdach było 30 żołnierzy z pełnym uzbrojeniem i kilku mieszkańców San Marino nie na żarty się ich przestraszyło. Włochów zatrzymano i wylegitymowano, a następnie odprowadzono do granicy. Złożone przez nich wyjaśnienie zostało przyjęte do wiadomości, co nie zmienia faktu, że w poniedziałek władze republiki złożą oficjalną notę protestacyjną.
   Jak ujawniła minister spraw zagranicznych San Marino Antonella Mularoni, to już drugi przypadek naruszenia obszaru małej republiki, będącej enklawą na terenie Włoch. 25 marca wjechała tam ciężarówka włoskiej policji finansowej, co zostało szczególnie źle przyjęte, ponieważ Włosi nadal zarzucają San Marino, że jest [rajem podatkowym](https://msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/co-to-sa-raje-podatkowe,81,0,2418769.html).
Tagi: żołnierze, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz