Notowania

śmierć
02.11.2008 13:11

"Wobec nieuniknionej konieczności śmierci znajdujemy pociechę w obietnicy nieśmiertelności"

Papież Benedykt XVI podkreślił, że trzeba mówić o prawdzie na temat śmierci i życia wiecznego, aby przezwyciężyć mity i strach przed śmiercią. Przemawiając podczas południowego spotkania z wiernymi na Anioł Pański zaznaczył, że wszyscy pragną życia wiecznego, mimo że nie wiedzą czym ono jest.

Podziel się
Dodaj komentarz

Benedykt XVI przypomniał, że dla chrześcijan życie wieczne oznacza "zanurzenie się w oceanie nieskończonej miłości". Papież podkreślił, że nadzieja ta nie jest nigdy indywidualna, lecz dotyczy zawsze innych. Z tego względu między innymi ma sens modlitwa za zmarłych i wizyty na cmentarzu.

Zwracając się do Polaków Benedykt XVI powiedział, że dzisiejsza niedziela łączy w sobie dwie tajemnice: wspominamy wszystkich wiernych zmarłych i obchodzimy pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa. To połączenie uświadamia nam - podkreślił papież - że choć zasmuca nas nieunikniona konieczność śmierci, znajdujemy pociechę w obietnicy przyszłej nieśmiertelności.

O 18:30 w podziemiach Bazyliki Watykańskiej Benedykt XVI będzie się modlił przy grobach swoich poprzedników, w tym Jana Pawła II.

Tagi: śmierć, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz