Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
19.01.2013 09:54

Wojciechowicz: zmiany w egzaminach na prawo jazdy to krok w dobrym kierunku

Podziel się
Dodaj komentarz

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy spowodują wyższą jakość szkolenia. Tak obowiązujące od dziś przepisy zmieniające między innymi zasady egzaminów teoretycznych ocenia Jacek Wojciechowicz ze stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego
Gość radiowej Jedynki zaznaczył, że od teraz kandydaci na kierowców częściej będą kierowali się kryterium zdawalności, a nie ceny. Obecnie kursy na prawo jazdy to szkolenia pod tytułem jak zdać, a nie jak jeździć - mówił ekspert.
Jacek Wojciechowicz podkreślił, że ze względu na problemy z przystosowaniem się do zmian przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, nowy system może być modyfikowany.
Nowe regulacje dotyczą poszerzenia bazy pytań egzaminacyjnych, wprowadzenia nowych kategorii prawa jazdy oraz elektronicznego obiegu dokumentów. Kandydaci na kierowców nie będą już znali wcześniej pytań testowych. Będą mieli też mniej czasu na odpowiedź i nie będą mogli wrócić do poprzednich pytań. W ramach egzaminu teoretycznego odbędzie się również specjalny test.
Wzrośnie także cena nowego egzaminu. Na najpopularniejszą kategorię B prawa jazdy egzamin teoretyczny będzie kosztował 30 złotych a nie jak dotychczas 22 złote, natomiast cena egzaminu praktycznego wzrośnie ze 112 do 140 złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz