Notowania

wiadomości
27.02.2014 19:54

Wojewoda śląski o swojej dymisji

Podziel się
Dodaj komentarz

Piotr Litwa, dotychczasowy prezes Wyższego Urzędu Górniczego, zostanie nowym wojewodą śląskim. Zastąpi na tym stanowisku Zygmunta Łukaszczyka, który podał się dziś do dymisji.
Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, Zygmunt Łukaszczyk podkreślał, że decyzję o odejściu ze stanowiska podjął samodzielnie i bez jakichkolwiek nacisków.
Pytany przez dziennikarzy o podsumowanie swojej kadencji na stanowisku wojewody śląskiego, mówił, że dla niego był to przede wszystkim okres, w którym udało się zachować w regionie dialog społeczny i odpowiednio reagować na wszelkie kryzysowe sytuacje takie jak trąby powietrzne, przerwy w dostawach prądu i wypadek pod Szczekocinami.
Zygmunt Łukaszczyk funkcję wojewody śląskiego sprawował od 2007 roku.
Stanowiska straciło dzisiaj czterech wojewodów - oprócz śląskiego, także zachodniopomorski, lubelski i dolnośląski. Minister administracji Rafał Trzaskowski wyjaśnił, że powodem odejścia urzędników nie jest ocena ich pracy, a ich osobiste wybory. "Niektórzy odchodzą do biznesu, niektórzy w inne sfery działalności publicznej" - mówił minister Trzaskowski, podkreślając, że większość z nich bardzo dobrze wypełniała swoje obowiązki.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz