Notowania

wojna w afganistanie
15.08.2012 12:40

Wojna w Afganistanie. Czesi pomogą armii i cywilom

Czechy przekażą Afganistanowi 140 milionów koron czyli ponad 5.600 tysięcy euro. Decyzję o tym podjęła Rada Bezpieczeństwa Państwa z udziałem prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

*Czechy przekażą Afganistanowi 140 milionów koron czyli ponad 5 mln 600 tysięcy euro. Decyzję o tym podjęła Rada Bezpieczeństwa Państwa z udziałem prezydenta. *

Pieniądze przeznaczone są na rozwój Afganistanu, jego armię i policję w latach 2014 - 2017. Z całkowitej sumy 140-tu milionów koron 80 przeznaczono na realizację najróżniejszych projektów cywilnych. Reszta - 60 milionów - na wsparcie dla armii i policji.

Nowy plan zatwierdzony przez radę Bezpieczeństwa Państwa wejdzie w życie po opuszczeniu Afganistanu przez siły sojusznicze NATO. Teraz działa tam czeski kontyngent w prowincji Logar złożony z 292 żołnierzy oraz 9 cywilnych pracowników z organizacji humanitarnych.

Czesi odpowiadają za odbudowę najróżniejszych obiektów w tej prowincji. Dotychczas zrekonstruowali ponad 200 obiektów, takich jak szkoły, więzienia, stanowiska kontrolne czy kanały nawadniające.

Czytaj więcej w Money.pl
Szykują gigantyczną zrzutkę na Afganistan Donatorzy prawdopodobnie podejmą zobowiązanie do wyasygnowania 16 miliardów dolarów.
Gwałtowna powódź zbiera śmiertelne żniwo Na północy kraju co najmniej 37 osób poniosło śmierć w wyniku gwałtownej powodzi - poinformowały dzisiaj afgańskie władze.
Do podziału pół biliona euro. Dla zadłużonych Czeski parlament poparł wczoraj Europejski Mechanizm Stabilizacyjny. Chodzi o pomoc zadłużonym krajom.
Tagi: wojna w afganistanie, czechy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz