Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wółka: Kupcy starali się uratować towar z płonącej hali

0
Podziel się:

Najwcześniej wieczorem kupcy z płonącej hali centrum handlowego w Wólce Kosowskiej koło Warszawy będą mogli wejśc do obiektu i oszacować straty. Pożar wybuchł wczesnym rankiem, walczy z nim ponad stu ratowników. 

bEDknNfV

Jak poinformował Andrzej Ratyński zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego straży pożarnej, duża część sprzedawanych tam towarów - zwłaszcza te znajdujące się na piętrze - uległa zniszczeniu. Niewykluczone, że będzie można odzyskać około jednej czwartej towarów z parteru hali.

Andrzej Ratyński powiedział, że przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej lub niewyłączone urządzenie grzewcze czy gazowe. Nie ma na razie przesłanek, które wskazywałyby na podpalenie. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja - wstępne wyniki dochodzenia mają być znane w środę. Eksperci ocenią także, czy halę trzeba będzie całkowicie rozebrać, czy też wystarczy remont.

Zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego straży pożarnej podkreślił, że akcja gaśnicza była utrudniona ze względu na duże zadymienie w hali, a także na kupców, którzy wbiegli do budynku i starali się uratować towar.

bEDknNgy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)