Notowania

wiadomości
03.03.2013 11:52

WOSP nie wyklucza rezygnacji z pomagania pediatrii

Podziel się
Dodaj komentarz

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozważa rezygnację z pomocy oddziałom pediatrycznym. Możliwe, że fundacja zajmie się nauką pierwszej pomocy lub innymi projektami. Mamy kilka miesięcy na refleksję - mówi w rozmowie z IAR Jerzy Owsiak.
Powodem zamieszania jest sprawa 2,5 rocznej Dominiki, która zmarła ponieważ nie udzielono jej w porę pomocy medycznej. Wczoraj Jerzy Owsiak wraz z żoną Lidią wydali oświadczenie, w którym wzywają ministra zdrowia i Rzecznika Praw Dziecka do zbadania sprawy i wyciągnięcia wniosków. Owsiak przypomniał, że nie jest to pierwszy przypadek, gdy z powodu nieudolności systemu cierpią dzieci. To stawia pod znakiem zapytania sens działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od początku swojej działalności pomaga w zakupie sprzętu ratunkowego i diagnostycznego dla niemowląt i dzieci.
Jerzy Owsiak tłumaczy, że jest wstrząśnięty relacją mamy Dominiki. Zapowiada rozmowy z lekarzami i ekspertami o systemie ratownictwa medycznego. Ma nadzieję, że uda się wywrzeć nacisk na osoby odpowiedzialne za jego działanie i te osoby zajmą się jego udoskonaleniem. To jest wojna ze złymi lekarzami i złym systemem - mówi Jerzy Owsiak.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz