Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sławomir nowak
04.04.2013 19:30

Wotum nieufności dla Sławomira Nowaka? Jutro głosowanie

Sławomir Nowak to jeden z najlepszych ministrów w historii czy polityk gorszy od swojego poprzednika, Cezarego Grabarczyka?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Urbanek/East News)

*Jutro posłowie zdecydują czy Sławomir Nowak pozostanie na stanowisku ministra transportu. Wydaje się jednak, że odwołania nie będzie. Za wnioskiem Solidarnej Polski zagłosuje tylko opozycja. *

Dziś w Sejmie właśnie posłowie opozycji krytykowali Nowaka, a bronił go sam premier Donald Tusk. Także minister Nowak prosił posłów o głos przeciwko wnioskowi Solidarnej Polski.

Wniosek w imieniu Solidarnej Polski przedstawiał rzecznik klubu Patryk Jaki. Przemawiał ponad godzinę. Przekonywał, że fatalny stan połączeń kolejowych zawdzięczamy tylko ministrowi transportu. Zarzucał mu, że aby poprawić infrastrukturę wyłączył z eksploatacji prawie dwa tysiące kilometrów linii kolejowych. Poseł postawił przed premierem i ministrem transportu słoik z pluskwą, mającą symbolizować warunki, w jakich podróżują polscy pasażerowie.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/94/m266846.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/premier;dostal;pluskwe;ale;broni;ministra,156,0,1281692.html) *Premier dostał pluskwę, ale broni ministra * Premier już wie, co czeka szefa resortu transportu Sławomira Nowaka. Patryk Jaki zarzucał też Sławomirowi Nowakowi, że mimo obietnic jego resort nie przygotował alternatywy dla programu _ Rodzina na swoim _. Ministrowi i premierowi dostało się także za fotoradary. Kończąc temat Patryk Jaki przekazał Sławomirowi Nowakowi zdjęcie wynalazcy fotoradaru Maurice'a Gatsonidesa.

Podobne zarzuty stawiał ministrowi rzecznik SLD Dariusz Joński. Przyznał, że drogi w Polsce są budowane, jednak nie nikną problemy związane z tempem budowy, a także wykonawcami i podwykonawcami.

Wniosek Solidarnej Polski poprze Prawo i Sprawiedliwość. Poseł PiS Jerzy Polaczek uważa, że nie ma obszaru dobrze funkcjonującego w infrastrukturze. Brak jest aktów wykonawczych do prawa lotniczego, problemy sprawia również ustawa o kierowcach. _ - Ministerstwo Transportu wygląda jak zaspy śnieżne na zewnątrz Sejmu _ - mówił były minister infrastruktury. Według Jerzego Polaczka, Sławomir Nowak jest jeszcze gorszy od swojego poprzednika, Cezarego Grabarczyka.

W Sejmie przemówił również premier. Donald Tusk bronił dokonań Sławomira Nowaka i wyraził chęć dalszej współpracy z ministrem. Jego zdaniem, rządy PO-PSL różnią się od poprzedników tym, że w obecnym gabinecie pojawili się ludzie, którzy _ budują, a nie gadają _. Zaznaczył, że dotyczy to także Sławomira Nowaka. Zdaniem premiera, mówienie że budowa dróg i autostrad _ to jedna wielka korupcja _, to potwarz, która podważa zaufanie do państwa.

Premier bronił również poszerzenia sieci fotoradarów na polskich drogach, za co odpowiada między innymi Sławomir Nowak. Zdaniem szefa rządu, za ministrem przemawiają liczby. W pierwszym kwartale 2007 roku na drogach zginęło prawie 1200 kierowców, a w pierwszych trzech miesiącach tego roku - 541.

Po premierze wystąpił Sławomir Nowak. Za zły stan dróg i kolei obarczył odpowiedzialnością poprzednie rządy. Przekonywał, że jego resort postawił pasażera kolei w centrum uwagi. _ - Jest wreszcie podmiotem zainteresowania, a nie przedmiotem przewozu _ - mówił minister. Wśród swoich zasług wymieniał też poprawienie kolejowego rozkładu jazdy. Zapowiedział również przegląd zasadności stawiania fotoradarów przez władze gmin. Nowak, którego resort odpowiada też za budownictwo, obiecał, że od nowego roku wystartuje program _ Mieszkanie dla młodych _, który będzie kontynuacją _ Rodziny na swoim _.

Przed końcem debaty minister zyskał nieoczekiwanego zwolennika - posła Ruchu Palikota, Bartłomieja Bodio. Parlamentarzysta opuścił swój klub, o czym poinformował z sejmowej mównicy. Wcześniej jako jedyny członek swojego klubu nie podpisał się pod wnioskiem Solidarnej Polski o odwołanie ministra. Sławomira Nowaka oceniał jako _ jednego z najlepszych ministrów w historii _.
Głosowanie nad wnioskiem Solidarnej Polski przewidziano na jutro rano w Sejmie. Blok głosowań ma się rozpocząć po 9:00.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister "harował jak wół", a chcą go odwołać Wniosek o wotum nieufności wobec ministra transportu ma negatywną opinię sejmowej komisji infrastruktury.
Premier o Nowaku: Harował jak wół Premier chwali ministra transportu Sławomira Nowaka. Jutro Sejm zajmie się wnioskiem opozycji o odwołanie go ze stanowiska.
Tagi: sławomir nowak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz