Notowania

dzienniki
24.04.2010 16:02

Wpadka włoskiego dziennika

       Sobotni dodatek do włoskiego dziennika "Corriere Della Sera" zaliczył poważną dziennikarską wpadkę. W tekście o Polsce ani słowem nie wspomina o katastrofie pod Smoleńskiem. Pismo nie zauważyło także prawyborów w Platformie, sugeruje bowiem, że pierwszą damą w naszym kraju zostać może amerykańska dziennikarka, żona ministra Radosława Sikorskiego.
      Zdjęcie Anne Applebaum z szefem polskiej dyplomacji, zamieszczone na początku numeru, redakcja pisma opatrzyła pytaniem: czy laureatka Pulitzera będzie polską pierwszą damą? Dalej czytamy, że wiele osób w Polsce przewiduje, iż po wyborach prezydenckich lokatorką Pałacu Koniecpolskich, nazwanego tu "polskim Białym Domem", może zostać komentatorka dziennika Washington Post, żona jednego z mających największe szanse na to, by objąć najwyższy urząd w państwie polityków Radosława Sikorskiego.
       W tym miejscu widać już, że tekst powstał przed prawyborami w Platformie Obywatelskiej, a więc również przed tragedią pod Smoleńskiem i jest zupełnie nieaktualny.
       Od redakcji mediolańskiego dziennika, zamiast wyjaśnienia tej dziennikarskiej wpadki, korespondent Polskiego Radia otrzymał jedynie zapewnienie, że w najbliższym czasie dodatek zamieści wspomnienie o Annie Walentynowicz.

Podziel się
Dodaj komentarz