Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wprost
26.03.2006 19:51

"Wprost"- Czy jesteśmy nacjonalistami?

"Wprost" pisze, że w Polsce nie ma tak silnych tendencji nacjonalistycznych, jakie występują w innych państwach zachodnich. Tygodnik zastanawia się więc, czemu w zagranicznych mediach po wyborze Lecha Kaczyńskiego na prezydenta zaczęto przedstawiać nasz kraj jako "nacjonalistyczny skansen w Europie".

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wprost" przypomina, że przez wiele wieków Polska miała opinię kraju, mogącego byc azylem dla wygnańców wszelkiej narodowości i rasy. Wiele zmienił XIX wiek - okres niewoli i walki Polski o niepodległość. "Wprost" podkreśla jednak, że odmiana nacjonalizmu, która się wtedy narodziła, była rozumina jako miłość do własnego kraju.
Tygodnik zaznacza, że w każdym kraju znajdzie się jednostka lub grupa, wyrażające pogardę lub nienawiść wobec innej nacji. Jednak rzekomy polski nacjonalizm, wbrew stereotypom, nie zapisał w swej historii masowych prześladowań.
"Wprost" zaznacza, że wbrew opiniom zachodnich mediów w ciagu ostatnich lat nastawienie do obcokrajowców znacznie sie poprawiło a liczba przestępstw przeciwko nim przez 5 lat zmniejszyła się o 15 procent. Tygodnik podkreśla, że sa to znacznie lepsze wyniki niż na przykład Francji, Belgii czy Austrii.
Szczegóły na ten temat oraz opinie ekspertów- w tygodniku "Wprost".

iar/Wprost/MagM/dj

Tagi: wprost, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz