Notowania

wręczenie
04.11.2008 07:12

Wręczono Feliksy Warszawskie

Aktorzy Dominika Kluźniak i Marcin Hycnar oraz reżyser Piotr Cieplak zostali laureatami Feliksów Warszawskich - nagrody przyznawanej aktorom teatralnym za największe osiągnięcia artystyczne w sezonie 2007/2008.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dominika Kluźniak otrzymała Feliksa za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą. Aktorka zagrała Pippi w spektaklu "Pippi Pończoszka" Astrid Lingren w reżyserii Dominiki Glińskiej. Sztukę wystawiono w warszawskim Teatrze Dramatycznym.

Za najlepszą pierwszoplanową rolę męską nagrodę otrzymał Marcin Hycnar z Teatru Narodowego. Wcielił się on w rolę Marka w "Mroku" Mariusza Bielińskiego w reżyserii Artura Tyszkiewicza.

Natomiast Piotr Cieplak został laureatem Feliksa Warszawskiego za najlepszą reżyserię. Nagrodzono go za "Opowiadania dla dzieci" Izaaka Singera, grane na deskach Teatru Narodowego.

Mecenas nagrody Paweł Dangel z Allianz Polska przyznał także Feliksa Specjalnego dla Adama Hanuszkiewicza. Wyróżniono również Barbarę Krafftównę za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą oraz Andrzeja Łapickiego za drugoplanową rolę męską.

O tytuły Feliksów Warszawskich, zgodnie z regulaminem konkursu, mogą się ubiegać tylko sceny warszawskie. Feliksy po raz pierwszy przyznano w sezonie 1998/1999. Ich pomysłodawcą i fundatorem był Feliks Łaski, mecenas kultury z Londynu, zmarły w 2004 roku. Po jego śmierci nagrody funduje Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Polska.

Tagi: wręczenie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz