Notowania

wiadomości
29.01.2012 14:19

Wrocław - szpital - po ewakuacji

Policja jest już na tropie mężczyzny, którego zawiadomienia o rzekomo podłożonej bombie spowodowały ewakuację pacjentów i personelu szpitala przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. W trakcie przygotowań do opuszczenia budynku zmarł jeden z pacjentów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pierwszy sygnał o podłożeniu bomby pojawił się po południu - wówczas policja i straż ewakuowała ponad 100 chorych. Następny alarm bombowy zarządzono po kolejnym telefonie nieznanego mężczyzny przed północą. Tym razem wojewódzki Szpital Specjalistyczny musiało opuścić 300 pacjentów. Przewieziono ich do innych wrocławskich szpitali.
Dyrektor placówki z Kamieńskiego profesor Wojciech Witkiewicz mówi, że osoba, która dopuszcza się takiego czynu, powinna zdawać sobie sprawę, iż jest to narażenie życia i zdrowia innych. Podkreślił, że dla wielu chorych był to wielki stres i niebezpieczeństwo pogorszenia stanu zdrowia.
Sprawcy fałszywych alarmów grozi 8 lat więzienia. Czeka go zdecydowanie dłuższy pobyt za kratkami, jeśli uda się dowieść, że śmierć pacjenta miała bezpośredni związek z ewakuacją.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz