Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 11:20

Wrocław przygotowuje się do 2016 roku

Podziel się
Dodaj komentarz

Spektakle, wystawy, koncerty i festiwale. Wrocław za niecałe dwa lata stanie się Europejską Stolicą Kultury. Trwają przygotowania do tego wydarzenia.
Dyrektor generalny tego przedsięwzięcia Krzysztof Maj wyjaśnia, że na szczegółowy program wydarzeń w stolicy Dolnego Śląska trzeba jeszcze poczekać. Szczegółowy program poznamy za około 1,5 roku. Będzie on ogłoszony w czasie miejskiego święta, które przypada w czerwcu.
Wiadomo, że w 2016 roku we Wrocławiu odbędzie się olimpiada teatralna. Ewa Michnik, dyrektorka Opery Wrocławskiej przygotuje też specjalne widowisko, "Zarzuelę" na stadionie miejskim.
Krzysztof Maj zapowiada, że to nie koniec atrakcji. Za inaugurację, półmetek i zakończenie EKS odpowiedzialny będzie Chris Baldwin. Kurator przygotowywał ceremonię otwarcia i zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie.
Stolica Dolnego Śląska będzie Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku wspólnie z hiszpańskim miastem San Sebastian. O ten tytuł ubiegały się też inne polskie miasta. Wśród nich były: Lublin, Warszawa, Katowice oraz Gdańsk.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz