Wspinaczka sportowa - Aleksandra Rudzińska wicemistrzynią Europy

0

wspinaczka sportowa - mistrzostwa Europy - Aleksandra Rudzińska

Trwa medalowa passa zawodniczek Pol-Inwexu Skarpy Lublin w europejskich zawodach we wspinaczce sportowej.
Po zwycięstwie Patrycji Chudziak w zawodach Pucharu Europy Juniorek we francuskim Chamonix i drugim miejscu w tych samych zawodach Aleksandry Rudzińskiej - lublinianki wypadły również bardzo dobrze w mistrzostwach Europy Seniorów.
Srebrny medal tym razem "upolowała" Aleksandra Rudzińska, która w bardzo wyrównanym biegu finałowym przegrała z reprezentantką Rosji, Anną Tsyganową o zaledwie 6 setnych sekundy. Debiutująca w impresie seniorskiej 16-letnia Patrycja Chudziak zajęła 10-te miejsce. 11-te miejsce zajęła inna zawodniczka Skarpy Monika Prokopiuk.
Gorzej wypadli panowie lubelskiego klubu - 25-ta lokata przypadła Karolowi Denisowi, a 26-ta Jakubowi Kozłowskiemu.
Wśród panów srebro dla reprezentacji Polski zdobył Marciń Dzieński.