Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wspólny bilet w aglomeracji warszawskiej

0
Podziel się
bEhcRtIl

Koleje Mazowieckie i stołeczna komunikacja miejska na wspólnym bilecie. Władze Warszawy i przedstawiciele samorządu Mazowsza podpisali umowę w tej sprawie.
Teraz właściciele biletów dobowych, trzydniowych i kart miejskich będą mogli także jeździć Kolejami Mazowieckimi. Obszar wspólnego biletu ograniczony jest drugą strefą stołecznej komunikacji. Marszałek Adam Struzik podkreślił, że to duże ułatwienie dla setek tysięcy osób, które codziennie dojeżdżają do pracy, do kin, czy teatrów. W 2013 roku Koleje Mazowieckie przewiozły rekordową liczbę pasażerów - 62 miliony. To o 10 milionów więcej niż trzy lata temu. Część z nich korzystała właśnie ze wspólnego biletu.
Z umowy została wyłączona tak zwana linia wołomińska. Mieszkańcy Ząbek muszą najpierw kupić bilet kolejowy, w potem miejski. Dyrektor stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego Wiesław Witek mówi, że lokalny samorząd oferował zbyt niskie dopłaty do biletu. W efekcie rozmowy zostały zerwane. Witek zadeklarował jednak, że zrobi wszystko, żeby wspólny bilet znów obowiązywał na tej trasie. Rozmowy w tej sprawie mają być wznowione po pierwszym kwartale.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEhcRtIO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)