Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wszczęto śledztwo w sprawie dotacji dla Świątyni Opatrzności Bożej

0
Podziel się
bEgJFqKt

Jest śledztwo w sprawie przyznania przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego 6 milionów złotych dotacji na budowę muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
O wszczęciu postępowania poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak. Zaznaczył jednak, że śledztwo toczy się nie przeciwko, a w sprawie domniemanego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych z resortu kultury.
"Istnieje podejrzenie przekroczenia uprawnień w związku z udzieleniem w latach 2008 - 2014 dotacji na rzecz podmiotu nieuprawnionego to jest Archidiecezji Warszawskiej w wysokosci 44 milionów złotych" - powiedział prokurator Nowak.
Śledztwo wszczęto po kilku doniesieniach, których autorzy powoływali się między innymi na ustalenia NIK. Jak podała "Gazeta Wyborcza", w wystąpieniu pokontrolnym z 2012 roku NIK wytknęła resortowi kultury, że rozporządzenie ministra z 2005 roku o zasadach udzielania dotacji "nie przewiduje dofinansowywania zadań realizowanych przez kościelne osoby prawne".
Prokuratura zwróci się do NIK o to wystąpienie. Śledczy nie wykluczają także przesłuchania samego ministra Bogdana Zdrojewskiego. On sam zaprzecza by dotacja była sprzeczna z prawem.

IAR

bEgJFqKW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)