Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wszystkich Świętych, czyli generalne imieniny

0
Podziel się
bEpDtESZ

Dziś Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. To wyjątkowy dzień w kościelnym kalendarzu, w którym jednocześnie oddajemy cześć każdemu świętemu, w tym naszym patronom. To nasze generalne imieniny.
"Ta uroczystość przypomina nam także, że święci otaczają nas swoją opieką"- mówi w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową ksiądz Henryk Małecki. Według duchownego, to właśnie dziś możemy sobie przypomnieć, że mamy pośredników u Boga. "Patrząc na nich - zgłasza w trudnych czasach- mamy też przykład, aby nie wyrzec się wiary"- dodaje ksiądz Henryk Małecki.
Choć wielu z nas dzień ten kojarzy się z odwiedzaniem cmentarzy, to w uroczystość Wszystkich Świętych nie ma powodu do smutku. "To wielkie święto, które pokazuje, że celem dla katolików jest niebo" - zwraca uwagę ksiądz Przemysław Śliwiński. Jego zdaniem, musimy tej świętości rzeczywiście chcieć, a nie tylko tak mówić.
Dziś Kościół katolicki wspomina nie tylko osoby oficjalnie beatyfikowane i kanonizowane, ale też wszystkich tych, którzy za życia byli przykładem do naśladowania. Mogą to być nasi bliscy.

IAR

bEpDtETC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)