Notowania

wyborcza
21.05.2010 10:23

Wyborcze cele Olechowskiego

Podziel się
Dodaj komentarz
   Kandydat na prezydenta Andrzej Olechowski chce merytorycznej debaty publicznej, poświęconej priorytetom prezydentury. Zaproszenie do takiej debaty wystosował do czterech  "partyjnych" kandydatów do najwyższego urzędu w państwie: [Bronisława Komorowskiego](https://wiadomosci.wp.pl/bronislaw-komorowski-6139093000972417c), [Jarosława Kaczyńskiego](https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-6030131180507777c), Grzegorza Napieralskiego i Waldemara Pawlaka.
   Swoją ewentualną przyszłą prezydenturę widzi "zgodną": bez eskalowania i nagłaśniania różnic zdań - jeśli by się takie pojawiły - między kancelariami prezydenta i premiera. W wywiadzie dla IAR podkreślił, że fakt, iż na dobre rozstał się z Platformą Obywatelską, w żaden sposób nie wpłynąłby na sposób sprawowania prezydentury.
   Olechowski chce też dobrych stosunków z obu wielkimi sąsiadami: Niemcami i Rosją. "Ten właśnie wybór: czy z Niemcami, czy z Rosją był przyczyną chyba największych klęsk w historii mojego narodu. Na szczęście dzisiaj już go nie trzeba robić. Dzisiaj można sobie śmiało powiedzieć: i z Niemcami i z Rosją" - powiedział w rozmowie z IAR.
   Andrzej Olechowski w swym programie wyborczym duży nacisk kładzie na konieczność wspierania gospodarki i postaw pro-biznesowych.  W jego opinii "nie ma bardziej patriotycznego zadania dla Polaków niż to, żeby się wzbogacili". "Chłopie, ty się bogacisz, ojczyzna się bogaci", podsumował.
  W wyborach prezydenckich, które odbędą się 20 czerwca, startuje 10 kandydatów.
Tagi: wyborcza, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz