Notowania

wybory w usa
22.10.2012 19:22

Wybory w USA. Ostatnia debata Obama-Romney

Tym razem Barack Obama i Mitt Romney będą dyskutować o polityce zagranicznej. Debatę najprawdopodobniej zdominują kwestie bliskowschodnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo/eyevine/EAST NEWS)

Już tylko kilka godzin pozostało do ostatniej debaty prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych. Tym razem Barack Obama i Mitt Romney będą dyskutować o polityce zagranicznej. Debatę najprawdopodobniej zdominują kwestie bliskowschodnie.

W sprawach polityki zagranicznej Amerykanie bardziej ufają Barackowi Obamie niż Mittowi Romneyowi. Jednak ostatnio dystans ten się zmniejszył. Jednym z powodów była śmierć amerykańskiego ambasadora w Libii oraz chaos na Bliskim Wschodzie.

Mitt Romney prawdopodobnie będzie dowodził, że jest to wynik słabego przywództwa ze strony obecnego prezydenta USA. Podczas debaty bez wątpienia pojawi się temat Iranu bowiem w ostatnich dniach amerykańskie media doniosły, że Waszyngton jest gotów podjąć bezpośrednie rozmowy z Teheranem. _ Irańczycy chcą wykorzystać dla swoich celów nasze wybory. _

_ _

_ - Z jednej strony mówią o gotowości do rozmów a drugiej kontynuują wzbogacanie uranu _ - mówi republikański senator Lindsey Graham. I choć Biały Dom zaprzecza, że zgodził się na bezpośrednie negocjacje z Iranem, sama możliwość takich rozmów może być przedstawiona przez Baracka Obamę jako dowód na to, że sankcje wobec Iranu są skuteczne i zmuszają ten kraj do kompromisu.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak Romneya i rozpaczliwa obrona Obamy Republikanin ostro atakował dorobek prezydenta. Przeważa opinia, że debatę wygrał...
Oto kulisy debat prezydenckich. Dziś początek Druga debata odbędzie się 16 października w Hempstead w stanie Nowy Jork, a trzecia 22 października w Boca Raton na Florydzie.
Debata Obama-Romney. Tym razem wygrał... Prezydent USA Barack Obama nieznacznie wygrał drugą debatę telewizyjną z Mittem Romneyem - to przeważająca opinia komentatorów w USA.
Tagi: wybory w usa, obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz