Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wałęsa
05.09.2011 10:35

Wypadek Wałęsy. Jest śledztwo prokuratury

Płocka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku, w którym ciężko ranny został Jarosław Wałęsa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Marcin Bednarski)

[aktualizacja 11:30]

Stan zdrowia Jarosława Wałęsy, który w piątek miał poważny wypadek na motocyklu, systematycznie się poprawia - informują lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego, gdzie jest leczony europoseł.

Profesor Zbigniew Rybicki z oddziału intensywnej terapii powiedział na konferencji prasowej, że pacjent ma zachowaną świadomość, przebywa jednak w _ drzemce farmakologicznej _. Jarosław Wałęsa ma złamane obie kości udowe, miednicę, żebra, uszkodzony kręgosłup, szczególnie w odcinku szyjnym. Te uszkodzenia spowodowały duży upływ krwi.

Tuż po wypadku Jarosław Wałęsa przeszedł operację zabezpieczenia rdzenia kręgowego przed wtórnym uszkodzeniem. Profesor Rybicki dodał, że pacjent porusza rękami, ma też zachowane czucie w nogach.

Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie informują, że dalsza terapia będzie się skupiać na stabilizowaniu stanu zdrowia pacjenta, ma on przechodzić kolejne operacje, a potem czeka go długa rehabilitacja.

Tymczasem płocka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie piątkowego wypadku, w którym ciężko ranny został Jarosław Wałęsa.

_ - Śledczy zamierzają powołać biegłych z zakresu ruchu drogowego, którzy pomogą wyjaśnić okoliczności wypadku _- tłumaczy rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska- Kowalska.

Do badań zabezpieczono do badań motocykl, którym jechał Jarosław Wałęsa oraz samochód, z którym zderzył się motocyklista. Przesłuchano także świadków.

Do wypadku z udziałem syna prezydenta Wałęsy doszło w piątek w miejscowości Stropkowo koło Sierpca. Najpierw Jarosław Wałęsa został przewieziony do szpitala w Płocku, ale tam zdecydowano o przetransportowaniu go drogą lotniczą do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gdzie przeszedł poważną operację kręgosłupa.

Czytaj więcej o wypadku Jarosława Wałęsy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: wałęsa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz