Notowania

wiadomości
20.11.2011 13:57

Wypadki drogowe - dzień pamięci - apele

Parlamentarzyści, policjanci i inspektorzy drogowi apelują do kierowców o rozważną jazdę. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Aspirant Agnieszka Makowska z komendy rejonowej na warszawskiej Woli mówi, że nie tylko dzisiaj należy pamiętać o ofiarach wypadków i bezpiecznej jeździe.
Rzecznik głównego inspektora ruchu drogowego Alvin Gajadhur podkreśla, że bezpieczeństwo zwiększa się, dzięki stopniowemu wprowadzaniu systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym. Według niego, dzięki niemu spadła liczba ofiar wypadków o 40 procent. Zdaniem Gajadhura dzieje się tak za sprawą fotoradarów, których ciągle przybywa. Na wiosnę ma pojawić się 300 nowych fotoradarów.
Polityk PO Michał Szczerba z parlamentarnego zespołu ruchu drogowego przypomina, że po Polsce trudno się jeździ, ze względu na szereg budów i remontów dróg, ale za kilka lat może się to zmienić.Tym bardziej należy zachować ostrożność.
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jest obchodzony od sześciu lat z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, w trzecią niedzielę listopada.
Dzień jest wyrazem solidarności z ofiarami wypadków drogowych i ich rodzinami, a także stanowi okazję do zwrócenia uwagi kierowców na potrzebę bezpiecznej i ostrożnej jazdy.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz