Notowania

sytuacja na białorusi
05.01.2013 16:13

Wypadki na drogach. Obrazy świętych mają pomóc

Obrazy prawosławnych świętych namalowane na billboardzie mają chronić białoruskich kierowców przed wypadkami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gudmd.haralds/Flickr)

Obrazy prawosławnych świętych namalowane na billboardzie mają chronić białoruskich kierowców przed wypadkami. Billboard ustawiono na awaryjnym skrzyżowaniu w obwodzie brzeskim.

Billboard z obrazami świętych ustawiony został na skrzyżowaniu dróg Brześć-Ołtysz i Kobryń-Mokrany. Jest to szczególnie niebezpieczne skrzyżowanie. W kwietniu 2011 roku w wyniku zderzenia się autobusu z mikrobusem zginęło tam 8 osób, a kolejnych 8 odniosło obrażenia.

Inicjatorem ustawienia billboardu była miejscowa milicja drogowa przy wsparciu cerkwi i przedsiębiorców, którzy sfinansowali projekt. Stróże prawa mają nadzieję, że w ten sposób uda się zmniejszyć ilość kolizji i wypadków w całym rejonie.

Czytaj więcej w Money.pl
Weekend na drogach. Policjanci sprawdzą... Kończy się przerwa świąteczno-noworoczna, a to oznacza wzmożony ruch na drogach.
Rosną kolejki tirów do przejść granicznych Na wyjazd przez Kuźnicę kierowcy musieli czekać około 34 godzin, a w Bobrownikach 32 godziny.
Nie ufają prezydentowi, ale wciąż go popierają Poparcie dla prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki wynosi obecnie 31,5 procent i nadal zdecydowanie przekracza poparcie dla jego rywali z opozycji.
Tagi: sytuacja na białorusi, białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz