Notowania

były
15.11.2008 18:28

"Wypowiedzi polityków komentujących rok rządu Donalda Tuska były przewidywalne"

Politolodzy podkreślają, że wypowiedzi polityków komentujących rok rządu Donalda Tuska były przewidywalne. Partie polityczne podsumowały działalność koalicji PO - PSL na dzień przed rocznicą zaprzysiężenia gabinetu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Radosław Markowski ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej uważa, że wystąpienie premiera było stonowane. Ekspert zgadza się z Donaldem Tuskiem, że rządzenie znaczenie utrudnia brak konstruktywnej opozycji i postawa prezydenta, który jest zdecydowany blokować rządowe przedsięwzięcia.

Zdaniem politologa krytyczna postawa opozycji nie była zaskoczeniem, choć argumenty dotyczące na przykład braku reformy służby zdrowia były trafne.

Z kolei profesor Wawrzyniec Konarski z Uniwersytetu Warszawskiego wnioskuje, że rząd ma spore problemy ze spełnieniem obietnic wyborczych. Jego zdaniem krytyczne wobec rządu wypowiedzi polityków opozycji były częściowo uzasadnione, lecz mało konstruktywne.

Premier Donald Tusk wśród najważniejszych sukcesów umieścił przede wszystkim poprawę wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, a dla PSL najważniejsza jest zmiana stylu prowadzenia polityki. Z kolei Jarosław Kaczyński uznał, że rok rządów Donalda Tuska to kompromitacja dla Platformy Obywatelskiej, natomiast przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski stwierdził, że Platforma Obywatelska nie realizuje swoich wyborczych zapowiedzi.

Tagi: były, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz