Notowania

wyrok
22.07.2009 18:20

Wyrok dla jednego z zabójców 17-latka ze Złotoryi utrzymany

Wrocławski Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok 25 lat więzienia dla jednego z trzech młodych mężczyzn skazanych za zabójstwo w Złotoryi swojego 17-letniego kolegi. Orzeczenie jest prawomocne.        

Podziel się
Dodaj komentarz

Sędzia Wojciech Kociubiński nie miał wątpliwości, że to skazany mężczyzna zaplanował zabójstwo Maćka Witkowskiego. Sąd uchylił natomiast wyroki 25 lat więzienia dla pozostałych oskarżonych - Marka Andrzejewskiego i Mateusza Skrzypińskiego zaznaczając jednocześnie, że nie ma wątpliwości, że brali oni udział w zbrodni. Jak zaznaczył sędzia Kociubiński - trzeba dokładnie ustalić ich rolę w zabójstwie.

Matka zabitego 17-latka przyznała ze smutkiem, że jeszcze raz będzie musiała przechodzić kolejny proces, na co jak stwierdziła "nie ma już siły". Dodała, że po śmierci syna "nie ma już dla kogo żyć".

Do zabójstwa doszło dwa lata temu. Maciek był uczniem klasy wojskowej zespołu szkół zawodowych. Gdy zaginął, jego matka nie wierzyła, że uciekł z domu. Trzy miesiące później jego zwłoki zostały przypadkowo znalezione w złotoryjskim lesie. Policja zatrzymała trzech kolegów Maćka. Zeznali, że chłopak wyjawił znajomym tajemnicę o swojej przynależności do nieformalnej grupy propagującej przemoc. I właśnie za to oskarżeni związali Maćka, podcięli mu gardło i konającego zakopali.

Zdaniem legnickiej prokuratury to jedna z najdrastyczniejszych zbrodni ostatnich lat w regionie. Z ustaleń biegłych psychiatrów wynika, że wszyscy oskarżeni w chwili tragedii zdawali sobie sprawę z tego, że popełniają zbrodnię.

Tagi: wyrok, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz