Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyścig wioślarski na terenie Festiwalu Open'er w Gdyni

0
Podziel się:

Taką formę promocji wybrała Łódź w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Stanowiska wioślarskie podłączone są do ekranów komputerów. Festiwalowi wioślarze ścigają się wirtualnymi łódkami, płynącymi po ulicy Piotrkowskiej. Uczestnicy wyścigu mogą wygrać bilety m.in. na Festiwal Designu, Komiksu i Gier, 4 Kultur czy Fotofestiwal.

To już drugi po Selectorze festiwal w tym roku, na którym Łódź wystawiła swoje stoisko. Zdaniem Adama Radonia z Łódzkiego Domu Kultury takie podejście do promocji przynosi miastu wymierne korzyści. Według niego działalność Łodzi jest doceniana przez specjalistów i w rankingach Miasto Włókniarzy jest liderem w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Oprócz Łodzi o to miano walczą też: Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa i Wrocław. Tytuł ten oznacza ogromny prestiż, co przekłada się potem na wzrosty wpływów z turystyki. Wszystkie imprezy organizowane w Stolicy Kultury są w 60 procentach współfinansowane z funduszy europejskich.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)