Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wysłannik Obamy na Bliski Wschód złożył wizytę we Francji

0
Podziel się

George Mitchell uważa, że najważniejszą sprawą w Strefie Gazy jest utrzymanie zawieszenia broni. Wysłannik prezydenta Obamy rozmawiał w Paryżu z francuskim ministrem spraw zagranicznych i odbył krótkie spotkanie z Nicolasem Sarkozym.

bEiNpXmJ

Po pierwszym spotkaniu między Georgem Mitchellem a władzami francuskimi, tutejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych dostrzegło przede wszystkim z jego strony wolę "wysłuchania spotkanych w ramach jego misji przywódców". Według jednego z francuskich dyplomatów, Mitchell "nie sformułował konkretnych propozycji wznowienia procesu pokojowego i podkreślił, że najpilniejsze jest utrzymanie zawieszenia broni i wypracowanie trwałego rozejmu".

Według tego samego źródła, dla Bernarda Kouchnera najważniejsze jest natomiast otwarcie przejść między Izraelem a Strefą Gazy. Francja chce również wspierać prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmouda Abbasa.

George Mitchell złożył również wizytę w Pałacu Elizejskim. Przyjął go tam jeden z najbliższych doradców prezydenta Sarkozy'ego Claude Guéant. Krótkie spotkanie z samym prezydentem miało natomiast tylko charakter kurtuazyjny.

bEiNpXnm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)