Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pożar
27.07.2008 20:01

Wysoka temperatura w całym kraju sprzyja pojawianiu się pożarów

W Niesporowicach w zachodniopomorskiem spłonęło 100 hektarów zboża i 7 hektarów młodnika.Zboże zajęło się prawdopodobnie od iskry z młockarni, która pracowała na polu. W akcji gaśniczej uczestniczyło 17 zastępów straży pożarnej - wiadomo już , że straty będą duże.

Podziel się
Dodaj komentarz

17 zastępów straży pożarnej, a także cztery samoloty gaszą 40 hektarów lasu w okolicach miejscowości Zelgniewo w powiecie pilskim. W akcji gaśniczej biorą udział strażacy zarówno z Piły, jak i z okolicznych powiatów. Oficer dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej poinformował Radio Merkury, że sytuacja jest już opanowana, dogaszanie może jednak potrwać jeszcze kilka godzin, ponieważ ogień pojawił się w pięciu oddziałach leśnego kompleksu.

Również w Wielkopolsce płonie las w miejscowości Leszcze pod Kołem. Płonący teren graniczy z polami gdzie jeszcze stoi zboże. Nie mogą tam wjechać ciężkie wozy bojowe. Sytuację pogarsza porywisty wiatr. Z żywiołem walczy kilkudziesięciu strażaków.

W powiecie Kępińskim w miejscowości Utrata spłonęło około 50 hektarów zboża, natomiast 25 hektarów spaliło się w powiecie ostrowskim w miejscowości Moszczonka. Akcje gaśnicze w tych miejscach już się zakończyły. Nikomu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Trwa wyjaśnianie przyczyn wszystkich pożarów. Nie można wykluczyć, że duży wpływ na pojawienie się ognia miała wysoka temperatura panująca dziś w Wielkopolsce.

Tagi: pożar, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz