Notowania

wiadomości
27.06.2013 11:56

Wyspy Kanaryjskie mają za dużo imigrantów

Podziel się
Dodaj komentarz

Hiszpania-bezrobocie-decyzja

Parlament Wysp Kanaryjskich chce by hiszpański rząd ograniczył liczbę pozwoleń na pobyt i pracę imigrantom spoza Unii Europejskiej.Bezrobocie na archipelagu jest najwyższe w Hiszpanii i wynosi 32,6 proc. Bez pracy jest 400 tys. osób.
Z prośbą o wprowadzenie ograniczeń, parlament Wysp zwrócił się do hiszpańskiego rządu. Mimo, że na Wyspach Kanaryjskich przybywa turystów, bezrobocie jest coraz większe. Zdaniem lokalnej ludności, winę ponoszą imigranci spoza Unii Europejskiej, którzy akceptują każde warunki pracy.
"Opiekowałam się osobami starszymi,sprzątałam teraz jestem gotowa przyjąć każde zatrudnienie" - zapewnia mieszkająca na Teneryfie obywatelka Ekwadoru.
Parlament Wysp Kanaryjskich domaga się stworzenia komisji, w skład której weszliby przedstawiciele rządu, a która rozważyłaby propozycję dotyczącą ograniczenia wydawania pozwoleń na pracę. Przeciwnicy pomysłu uważają, że powodem rosnącego bezrobocia jest złe przygotowanie do zawodu mieszkańców wysp. Ich zdaniem, lepsze kwalifikacje mają przyjezdni i dlatego to oni przejmują miejsca pracy.

Informacyjna AgencjaRadiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz