Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
warszawa
24.06.2006 14:00

Wystawa na rozpoczęcie obchodów Czerwca '76 w Warszawie

Otwarcie wystawy Czerwiec'76 rozpoczęło w Warszawie uroczystości upamiętniające protesty robotnicze w Ursusie, Radomiu i Płocku. Wystawa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej została otwarta w Pałacu Kultury i Nauki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na wystawie są fotografie dokumentujące przebieg robotniczych protestów w Radomiu, Ursusie i Płocku i innych. Paweł Sasanka z warszawskiego oddziału IPN wyjaśnił, że na wystawie są zdjęcia znane oraz pokazywane po raz pierwszy.

Wystawę ze wzruszeniem obejrzał Janusz Kucharczyk, który w 1976 roku pracował w zakładach w Ursusie i uczestniczył w protestach. Podkreślił, że nie żałuje tego, choć konsekwencje były bardzo dotkliwe.

Mariusz Gugulski, który w czerwcu 1976 roku miał 19 lat powiedział, że cała jego rodzina była wdzięczna robotnikom za walkę.

Po wystawie odbędzie się promocja albumu "Czerwiec 1976 Radom - Ursus - Płock", promocja książki Pawła Sasanki "Czerwiec'76 - geneza, przebieg i konsekwencje" oraz sesja popularno-naukowa zorganizowana przez IPN. Na koniec, o godzinie 17-tej na Placu Konstytucji odbędzie się koncert z udziałem prezydenta, premiera, prymasa i marszałków Sejmu i Senatu.

Tagi: warszawa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz