Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pokaz
20.04.2008 16:50

"Wystrzałowe pokazy" na Uniwersytecie Warszawskim

W Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego naukowcy z Centrum Nauki Kopernik zaprezentowali "Wystrzałowe pokazy". Przy pomocy naukowych eksperymentów, w przystępny i efektowny sposób tłumaczyli publiczności prawa fizyki i chemii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Publiczność mogła zobaczyć między innymi rakietę z odkurzacza, strzelbę na frytki, czy mydlane bańki pływające na niewidzialnym gazie. Naukowcy prowadzili, też eksperymenty z dźwiękiem. Specjalnym gościem pokazów był jeden z najlepszych w Europie demonstratorów Walter Ginckels z belgijskiego ośrodka naukowego Technopolis. Przeprowadzał między innymi kontrolowane wybuchy palnych gazów, a z proszku do pieczenia i octu uzyskiwał dwutlenek węgla, którym następnie gasił ogień.

Pokazy wzbudzały szczególny entuzjazm wśród najmłodszych widzów.

Dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer mówi, że nauki ścisłe takie jak fizyka, czy chemia nie muszą być nudne. Poprzez eksperymenty naukowcy chcieli pokazać, że to nie tylko wzory i obliczenia, ale i dobra zabawa i odkrywanie tajemnic.

Zainteresowanie pokazami było tak ogromne, że nie wszyscy chętni się zmieścili. Centrum Naukowe Kopernik zapowiada więc w najbliższym czasie kolejne występy.

Tagi: pokaz, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz