Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wystrzałowy Narodowy, czyli Sylwester w Warszawie

0
Podziel się:

Warszawa - Sylwester - impreza

Sylwestra miało nie być, jednak władze Warszawy zmieniły zdanie. Impreza odbędzie się na błoniach Stadionu Narodowego pod hasłem "Wystrzałowy Narodowy". Gwiazdą wieczoru będzie brytyjski piosenkarz John Newman.
To pierwszy w historii miejski Sylwester na obszarze prawobrzeżnej Warszawy. Miasto kontynuuje w ten sposób proces ożywiania Pragi - zapewnia Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent stolicy przekonuje, że o losach sylwestrowej imprezy zdecydowali sami warszawiacy. Koszt całej imprezy wyniesie 3 miliony złotych.
"To nie była kwestia rezygnacji z czegoś, w Barometrze Warszawskim 60 procent ankietowanych opowiedziało się za zorganizowaniem tej imprezy, pytanie było precyzyjne, bo uwzględniało w swojej treści pogarszającą się sytuację gospodarczą" - zaznaczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Mimo, że koszt tegorocznej imprezy będzie o kilkaset tysięcy złotych niższy niż przed laty, to atrakcji nie zabraknie. Oprócz Johna Newmana wystąpią T. Love, Afromental, Big Cyc i Poparzeni Kawą Trzy. Andrzej Bogucki ze spółki PL.2012+, zarządcy Stadionu Narodowego, liczy na frekwencyjny sukces. "Niektórzy, nie mając przed sobą perspektywy przeprawiania się przez Wisłę, pewnie pierwszy raz przyjdą na tego typu imprezę, bardziej boję się o pogodę niż o cokolwiek innego" - stwierdził Andrzej Bogucki.
Punktem kulminacyjnym imprezy ma być 14-minutowy pokaz sztucznych ogni. Fajerwerki będzie można obserwować nie tylko z prawego, ale i lewego brzegu Wisły. Przez ostatnie lata miejskie imprezy sylwestrowe odbywały się na Placu Konstytucji, a wcześniej pod Pałacem Kultury i Nauki.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)