Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

XIII Dzień Papieski

0
Podziel się
bEpGndsl

Kościół - XIII Dzień Papieski

"Jan Paweł II - Papież dialogu" - pod takim hasłem w całej Polsce, a nawet poza jej granicami jest dziś obchodzony Trzynasty Dzień Papieski. Z tej okazji w całym kraju zaplanowano koncerty, festyny, dyskusje i modlitwy.
Ksiądz Dariusz Kowalczyk z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia - jeden z organizatorów Dnia Papieskiego - w rozmowie z IAR wyjaśnia, że celem tych uroczystości jest " oddanie głosu Janowi Pawłowi II ". Ma to być dzień pamięci o jego nauczaniu. W tej chwili łączymy się z nim już w tajemnicy świętych obcowania - mówi ksiądz Dariusz Kowalczyk
16 października minie 35 lat od wyboru Jana Pawła II na papieża. Dzień Papieski jest organizowany w okolicy tej rocznicy. Główne uroczystości odbędą się w Warszawie.
Tradycyjnie tego dnia prowadzona jest zbiórka na stypendia dla zdolnych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Stypendia to żywy pomnik budowany papieżowi - mówi Eliza Studzińska z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Niesamowite jest to, że to każdy Polak buduje ten pomnik - podkreśla Eliza Studzińska
Pieniądze na ten cel można przekazać także wysyłając SMS o treści "Pomoc" pod numer 7250. Akcja SMS- owa potrwa do końca października.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEpGndsO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)