Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Z 600 butików, jakie znajdowały się w KDT, sto zostało wcześniej opróżnionych

0
Podziel się:

Z sześciuset stanowisk - butików, jakie znajdowały się w KDT, sto zostało wcześniej opróżnionych - poinformował stołeczny Ratusz. To oznacza, że jedna szósta kupców podporządkowała się zaleceniom komornika.

Jak poinformował Tomasz Andryszczyk, rzecznik stołecznego Ratusza, dziś odbyło się spotkanie techniczne, podsumowujące działania w KDT.

Jutro zarząd Kupieckich Domów Towarowych otrzyma informację, kiedy i w jaki sposób będzie wydawany majątek kupców, zajęty w hali. Ta procedura będzie jednak uzależniona od zachowania kupców - zaznaczył Andryszczyk. Rzecznik Ratusza powiedział, ze jeżeli wszystko przebiegnie w spokoju, wydawanie majątku odbędzie się na miejscu, w hali. Natomiast, jeżeli doszłoby do jakichkolwiek ekscesów, majątek zostanie wcześniej wywieziony.

Obecnie nadal trwają w hali czynności komornicze, wszystko jest filmowane i dokładnie dokumentowane. Szefowa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Ewa Gawor poinformowała, że 22 wnioski już trafiły do prokuratury.Policja złożyła je wobec najbardziej agresywnych uczestników zajść, których zatrzymano wczoraj.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)