Notowania

ziobro
12.03.2009 14:53

Z. Ziobro: Sprawą W. Pawlaka powinny zająć się odpowiednie służby

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uważa, że sprawą zarzutów wobec Waldemara Pawlaka powinny zająć się odpowiednie służby. Wczoraj "Dziennik" napisał o tym, że wicepremier zbudował wokół siebie towarzysko-biznesowy układ. Z kolei według "Pulsu Biznesu", zaangażowanie szefa resortu gospodarki w rozwiązanie problemu opcji wynika z tego, że on sam zawarł 123 kontrakty terminowe na kwotę 6 milionów euro, które miały być zabezpieczeniem przed ryzykiem walutowym.

Podziel się
Dodaj komentarz

Według byłego ministra sprawiedliwości, standardem obowiązującym powinno być jak najszybsze wyjaśnienie sprawy przez odpowiednie organy, a więc prokuraturę, ABW czy CBA. Zbigniew Ziobro podkreślił, że być może mamy do czynienia z sytuacją, gdy wicepremier, wykorzystując swoja funkcję publiczną, mógł prowadzić takie działania, że prywatnie związane z nim osoby zarabiały miliony złotych. Gdyby rzeczywiście tak było, to pojawia się kwestia odpowiedzialności karnej - dodał były minister sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro zaznacza, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości wszystkie podobne sygnały były natychmiast sprawdzane, a nie dochodziło do wycieków do mediów. Tak było w przypadku ówczesnego wicepremiera, Andrzeja Leppera - podkreślił polityk PiS.

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Waldemar Pawlak zapowiedział, że o 15.00 wyjaśni zarzuty stawiane przez media.

Tagi: ziobro, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz